Mazury Lakes Holidays Polski | English | Deutsch    
        Start           Info         Oferta         Lokalizacja         Galeria         Kontakt  

Informacje o Mazurach

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich (842.83) - mezoregion fizycznogeograficzny, położony w północnej Polsce, obejmujący środkową część Pojezierza Mazurskiego, powierzchnia 1732 km2(2), z czego 486 km2(2) z ajmują jeziora, w tym największe w Polsce Śniardwy (113,8 km2(2)), Mamry (105 km2(2)), oraz Niegocin, Orzysz, Jagodne, Tałty. (...) Dla zachowania najcenniejszych zespołów przyrodniczych wydzielono obszary chronionego krajobrazu - Mazurski Park Krajobrazowy (40 000 ha, w tym lasów 18 000 ha, wód 15 000 ha). Na jego terenie znajdują się jeziora Mokre i Śniardwy. Ponadto na obszarze Pojezierza Mazurskiego znajduje się 114 rezerwatów przyrody, w tym m.in. "Czerwone Bagno", "Czapliniec Bełda" (rezerwat ptasi - bór sosnowy z kolonią czapli siwej), "Rogożno Zamek", "Wyspa na jeziorze Partęczyny Wielkie", "Cisowy Jar" (fragment naturalnego lasu liściastego z najliczniejszym na Pojezierzu Mazurskim stanowiskiem cisa) i "Zakręcona Wierzba". [www.wikipedia.org]

Oferta - dom oraz jachty na wynajem

Obiekt przeznaczony jest do całorocznego użytkowania, ogrzewany kominkiem lub alternatywnie przy wykorzystaniu systemu CO zasilanego gazem propan-butan. Teren posesji o pow. 1600 m kw. jest ogrodzony i zagospodarowany. Wewnątrz znajduje się zamykany parking, a w ogrodzie wydzielono miejsce na ognisko i grill. Do dyspozycji gości na parterze oferujemy: salon, jadalnię i kuchnię. Natomiast na poddaszu: duży pokój z widokiem na jezioro Mamry oraz 4 x 2 osobowe sypialnie.

Goście mogą także korzystać z portu, jachtu typu Omega, łodzi wędkarskiej z silnikiem. W okresie zimowym organizujemy kuligi, wycieczki na nartach biegowych, lub wędkowanie pod lodowe.

Z uwagi na charakter obiektu jesteśmy zainteresowani wynajmowaniem całego domu. Oczywiście w przypadku zainteresowania wynajmujemy pojedyncze pokoje w zależności od zapotrzebowania gości Wynajęcie pokoju za jedną dobę kształtuje się w granicach 60 PLN natomiast całego obiektu około 400 PLN za dobę.

Lokalizacja

Nasz dom "Willa nad Mamrami" o powierzchni 244 m kw. położony jest na Półwyspie Kalskim w m. Kal 16 b, pomiędzy jeziorami Święcajty i Mamry - ok. 4 km na południe od Węgorzewa. Oprócz słońca i wody mamy w okolicy wiele atrakcji turystycznych i tak do Giżycka 25 km (twierdza BOYEN), do Kętrzyna 32 km (Wilczy Szaniec), do Świętej Lipki - 42 km, do Gołdapi 45 km z czynnym zimą wyciągiem narciarskim).

GaleriaWięcej (8 zdjęć)

Kontakt

Kontakt telefoniczny: +48 87 4272420; +48 514 753 838; + 48 667 674 790


    Prawa zastrzeżone © MazuryLakes.Com, 2007